25 בנובמבר 2018


לסמוך על עצמינו

מה קורה שהמקום היציב והבטוח בתוכך לפתע מתערער? זה יכול להגיע עם מצב גופני חדש שלא היה קודם, או מצב רגשי שהשתנה. בעולם שלנו מאוד נלחצים במקרים כאלה, מלמדים אותנו לפחד מחוסר בטחון או בלבול.   אך מה היה קורה אם היית יכולה לסמוך על הגוף שלך? להאמין לרגשות שלך ולדעת שגם הבלבול הוא חלק מהדרך? משהו שקורה לכולם, משהו טבעי ואפילו חלק מתנועת החיים.

אתמול מטופלת בקליניקה סיפרה לי שהיא מקבלת הערות מהסביבה על זה שהיא חרדה מדי (היא בהריון) . אומרים לה שהיא צריכה יותר לחשוב חיובי. מכירות? 

למרות שחשיבה חיובית נעימה לנו ואף מחזקת אותנו, חרדה היא טבעית. חשיבה חיובית בכפייה היא אחד הדברים הבעייתים שהביאה איתה תנועת הניו אייג' אמרתי לה. אבל מה יקרה אם מישהו יחזיק לך שם את היד, כשאת פוחדת? יהיה איתך? לא יפחד בעצמו? היא אמרה שלה זה מאוד טבעי והיא לא נלחצת מזה, רק מפריע לה שאחרים סביבה חושבים אחרת ומעירים לה.  

אך כשאחרים חושבים כך ,זה יכול להוביל לכך שנעדיף להסתיר כדי לא להכביד, מה שבסופו של דבר מכביד עלינו ומשאיר אותנו בבדידות.

לשאת את עצמינו

הטבע הפנימי שלנו  תמיד יכוון אותנו לטוב. טבע אשר תמיד ישאף לתנועת חיים ולבריאות וגם יוביל אותנו לשם. לכן, אם הבלבול והכאב משתלטים ולו לרגע, נוכל לתרגל את היכולת לשאת אותם, זה כבר יחזיר אותנו לחוף מבטחים. כך גם לגבי מי שאיתי- ככל שמי שאיתי לא יפחד מהפחד שלי, כך זה יתמוך בי לחזור למה שנקרא, חשיבה חיובית (הביתה). חשיבה חיובית זאת אינטיליגנציה רגשית-רוחנית פנימית שקיימת בנו. 

בתוך תוכינו אנחנו מתוקנים, שלמים, לא שבורים ולא טועים. תקווה וריפוי מגיעים,  כשאנחנו מצליחות להרגיש את הידיעה הזו.

חוסן פנימי עמוק יושב באגן

לא הרבה יודעים, אבל החוסן שלנו נמצא באגן. חוסן זה מגיע מהיכולת שלנו לשאת את עצמינו, תרתי משמע. 

חוסן הוא אמונה עצמית, אמונה ברגשות שלנו, בגוף ובעצמינו. היכולת לשאת את עצמינו הלא מושלם, המבולבל, לשאת רגשות חזקים, לעיתים קשים. היכולת לשאת את העולם כפי שהוא, את המציאות על כל צדדיה.

הדבר הכי יפה שאת יכולה להמשיך ולעשות בשבילך, הוא לשאת את עצמך,לא להבהל מעצמך, אמרתי לה.  מחשבות מלחיצות בהריון, מי לא מכירה? לא נצפה שהן לא יהיו שם. הן טבעיות, מנסות לשמור עלינו. לא תמיד בהצלחה. אז מה.  

כדי לפתח את החוסן הזה, עלינו לחזק את האגן, את המקום שנושא אותנו, להקשיב לאגן, לשים לב אליו.בהריון, אגב, זה יותר קל, הוא מאוד מורגש.

על אמונה והרפואה הסינית

אמונה קשורה ברפואה הסינית לאנרגיית המים אשר מקורה באגן. כשאנחנו מחזקות את המים, אנחנו מחזקות גם את היכולת לסמוך ולהאמין. דיקור המחזק את אנרגיית המים, יחזק גם את האמונה בגוף.

אני לא מתכוונת לשאלה- האם צריך להאמין כדי שהטיפול יעבוד. את זה אני מקווה, כבר עברנו. אני מתכוונת לזה שהמשאב, אולי הכי גדול שיש לנו בעולם הזה, כדי לשמור על כוח, חיות, תקווה ואופטימיות היא האמונה והחוסן שלנו.

אנרגיית המים משוייכת לאגן, לכליות, לשלפוחית שתן, לבלוטות האדרנל ולרחם. אלו גם איברים שנרצה לחזק גם כשמטפלים בבעיות גניקולוגיות.

אמונה, לא חייבת להיות באלוהים או בדת, זוהי אמונה בעצמינו. אמונה בילדה הקטנה, אמונה ביכולות שלנו, בכוחות הפנימיים שלנו, אמונה בחיים, ברגשות, באנשים סביבנו.

הכי פשוט שיכול להיות

שתיית מים עוזרת לחזק את האגן ואת האיזון ההורמונאלי. מבין כל השיקויים, צמחי המרפא ושאר תרופות הטבע המופלאות, מים הם התרופה החזקה ביותר שיש בטבע. מה לעשות? פשוט לשתות יותר. וכשאני זוכרת ומקפידה, אני מקדישה רגע עם כוס המים כדי לברך אותם ולהוכיר להם תודה.

הקשבה לאגן

נסי את זה בבית. שכבי והניחי ידיים על האגן, תני לו לספר לך סיפור.

אל תפחדי ממה שיעלה.

הקשיבי עוד.

מה יעזור לך להאמין ולסמוך?

מה יעזור לך להרפות? מה צריך להשתחרר כדי שתאמיני ביכולת של הגוף שלך לרפא ולהתרפא?

הקדישי כמה דקות לאגן שלך.

ימים טובים ומחזקים, מיכל.

אם את רוצה לעשות את התהליך יחד, את מוזמנת להתייעץ איתי 050-2201185 מיכל.