עיבוד לידה:

לידה היא אחת החוויות החזקות ביותר שנשים חוות, סיפור גופני ונפשי שנרשם בגוף. נשים רבות בשלבים שונים בחייהן, ירצו לדבר על הלידה שלהן ככל האפשר ואם רק ניתן. כך מתרחש עיכול ועיבוד נוסף של האירוע והחוויה. זאת דרך בה נשים יכולות להבין וללמוד על עצמן ובמקרים רבים לקחת איתן הד חיובי ומחזק לחיים שלהן.

מתי אני יודעת שאני צריכה לעבד את הלידה שלי? 

הצורך בעיבוד לידה יכול לעלות בכל שלבי החיים, כאשר ישנה טראומה או הפרעה לחיים בעקבות הלידה. זה יכול להיות מייד לאחר לידה, לאחר כמה חודשים או שנים, לפני הריון או לידה נוספים או בכל זמן בו הוא צף ועולה גם ללא סיבה נראית לעיין. אם הסיפור חי בך, משתחזר ואת מרגישה צורך לדבר עליו שוב ושוב, אם הלידה היתה טראומטית או קשה באופן שמפריע למהלך התקין של החיים, אם חווית בלידה רגעי חוסר אונים, פחד ובדידות נוכל יחד להיות עם הגוף ועם הרגשות ולעשות את המעבר שיאפשר פריקה, סדר והקלה.

מה קורה בטיפול?

בליווי של עיבוד חוויית לידה, נתחיל בשיחה לברר את סיפור הלידה, את הקול שלך, את רגעי הקושי, כשעכשיו ממרחק הזמן תוכלי לזהות את רגשותייך, להבין את עצמך טוב יותר. לברר מה היית צריכה, מה יכול היה לעזור לך, מה הגוף רצה, מה היה חשוב לך ומה חי בך כרגע.  נתבונן גם על רגעים של כוח, של חיבור לעצמך, של תחושת הצלחה, אל משהו שכן עזר לך, אל רגע של שליטה או תמיכה שהיתה שם בפנים או בחוץ. 

תהליך הליווי מורכב משיחה, הקשבה לגוף, דמיון מודרך וכתיבה ומשולב גם עם דיקור סיני לעודד את התחושה של החיבור לגוף, רגיעה וויסות מערכת העצבים. 

משך הטיפול- שעה 

תדירות הטיפולים- משתנה ונעה בין שלושה מפגשים ויותר. 


רוצה להתייעץ איתי? לקבוע פגישה? את מוזמנת להתקשר 050-2201185 מיכל