תמיכה בשעת אובדן


אף על פי שכיום מדברים סטטיסטית על כך שכרבע מהנשים בגיל הפוריות, כלומר כמעט כל אישה רביעית, עוברת הפלה ואובדן, זהו נושא שאינו מטופל ואינו מדובר, עד כי נדמה שיש סביבו קשר שתיקה. 

משפטים  מהסביבה כמו "לא נורא ,תגידי תודה על מה שיש",  "הכי נכון שתמשיכי הלאה", "תסתכלי קדימה", יכולים להעמיק את תחושת הבדידות ואינם מאפשרים מקום  לאבל, לתהליך עיבוד האובדן ובכך גם ליציאה החוצה מן המשבר, אל החלמה, תקווה ואף צמיחה מחדש.

בין אם זוהי הפלה טבעית, יזומה, הפלות חוזרות, אובדן בשבועות מתקדמים וכל שכן בשעת לידה, הריון שאינו מגיע לסיומו הבריא, הוא אירוע חיים הנוטה להשאיר חותם על גופה של האישה ועל נפשה, ולהותיר אחריו תחושה של התנפצות ושבר עמוק. גם הגוף עובר טלטלה, התרוקנות וחולשה וזקוק למנוחה, הקשבה ואיזון מחדש. 

אם את חווה כרגע אובדן, חוששת מהריון הבא או מקווה לו, אם היה זה מזמן או רק לאחרונה והתמודדות היא קשה מנשוא, תדעי שחשוב לרפא, לעבד, לחזק את גופך ולהקשיב לו. נוכל יחד לעבור את המים הגועשים, אל חוף מבטחים ואל תחושה גבוהה יותר של בטחון בעולם ובגופך.

כאב של אובדן אינו נמחק, אך הוא יכול להשאר רשום באופן שמאפשר לנשום, לעכל, ואף להוות הזדמנות לחיבור חדש ועמוק יותר לחיים.  


איך נראה טיפול?

  • תקבלי מקום לטפל בגופך, להקשיב לו ולחזק אותו הכולל חזרה לאיזון הורמונאלי.
  • נלך צעד צעד מתוך נתינת מרחב, מקום ולגיטימציה לרגשות שלך, לצרכים, לתחושות, לאנרגיית החיים לשוב ולזרום. 
  • נתבונן ונתאים את אורח החיים והתזונה כך שיתמכו בתהליך שיקום הגוף. 
  • הטיפול משולב עם דיקור בנקודות הרלוונטיות, לחיזוק, השבת האיזון והוויסות , כשתשכבי על מיטת הטיפולים אני אאבחן ולעיתים גם אשלב עיסוי בטן ושיאצו, תרגילי נשימה.

למה לצפות?

תהליכי ריפוי לאחר אובדן יכולים לקחת זמן של כמה חודשים ויותר, הם תלויים בסיפור האישי ובקצב הפנימי של כל אחת. לעיתים קרובות מתקיימים תהליכים אלו לצד רצון בכניסה להריון ושני תהליכים אלו יערכו במקביל.  

לכל שאלה ולפרטים נוספים, את מוזמנת לדבר איתי , מיכל 050-2201185


 "באתי אלייך כדי שתעזרי לי בהתקדמות הטיפולים ולהיכנס להריון אך בפועל יצאנו לשתי משימות מקבילות- האחת לתת משמעות וממשות לילדי הראשון, להתמודד עם אובדנו והשנייה להצליח להיכנס להריון ולהביא ילד לעולם. קשה לי להיזכר בפרטי התהליך שעברתי,  אבל קל לי להיזכר בתחושה של ההבנה, ההכלה והעדינות שבה הצעת לי את כל היכולות המופלאות שלך ונתת לי לבחור באילו מהן להשתמש. הטיפול היה קשה ומייסר וגם אמיתי, משחרר ומרפא. יצאתי ממנו עם אין סוף תובנות על עצמי והחיים ובעיקר עם שינוי פנימי. הצלחת להחזיק את שני קצוות התהליך- התמודדות עם המוות ויצירת חיים בצורה מאוזנת ונכונה שאפשרה לשניהם להתקיים בו זמנית ולכן גם בטיפולי הפוריות חלה התקדמות משמעותית ובסופו של דבר הושג ההיריון המיוחל וכך המשכת ללוות אותי גם בהריון ממש עד הלידה. היום, בזכותך, מתקיימים שני ילדי- דור, בני הבכור, שמת יום לפני לידתו ושני, ביתי השנייה שממלאת את ליבי בכל יום. זו ההזדמנות שלי להגיד תודה ולהמליץ עלייך, אישה מדהימה עם יכולות יוצאות דופן". תודה, רוני.

 


"הגעתי למיכל לאחר שעברתי שתי הפלות אחת טבעית ובשניה דופק העובר פשוט פסק

מיכל פגשה אותי בנקודת שבר גדולה מאוד בחיי.
הרגשתי שהגוף והיקום בגדו בי והחזקתי באמונה שהגוף שלי אינו מסוגל להחזיק הריון.
שהגעתי למיכל ממש מהרגע הראשון היתה לי תחושה שהגעתי למקום נכון וטוב ושמאותו רגע אני לא לבד בתהליך ויש מי שהולכת איתי
מחזקת אותי ובידים בטוחות מרפאה את הגוף ולא פחות את הנפש. מטיפול לטיפול הרגשתי שאני מתחזקת פיזית ורגשית וצוברת כוחות לקראת תהליך של הריון חדש. ולאחר שנקלטתי שוב, כמובן שאז הגיעה התמודדות אמיתי לא פחות איך נותנים אמון שהעבר לא יחזור על עצמו?! וגם שם מיכל ליוותה אותי במקצועיות ונתינה גדולה ומתוך על הסתכלות על התמונה השלמה. איזנה ועזרה לי להבין יותר טוב את הגוף שלי מה נכון לו כיצד להזין אותו ואיך להביא יחד את הריפוי". לירון.

 

                                                                                                                     

"מיכל היקרה,

הגעתי אלייך עם כאב גדול, מספר חודשים אחרי אובדן עצום, חלשה בגוף ובנפש.

רציתי עוד הריון, עוד ילדים.

כבר בשיחת הטלפון הראשונה ידעתי שזה רק עניין של זמן,אבל הרגשתי שיהיה בסדר ושאני במקום הנכון.

את אדם מיוחד ומטפלת מדהימה, תמיד הצלחת להשרות בי רוגע ,שלווה, שקט נפשי,תקווה, אהבה וחמלה. תמיד נתת מקום לדמעות ולבכי לזרום ולימדת אותי מחדש לישון טוב,לאכול טוב ולהיות קשובה לעצמי.

הקשבת לי והיית רגישה, מדוייקת, מצחיקה, רכה ומחבקת.

במהלך הטיפול הרגשתי איך הכל הופך להיות מאוזן יותר ובזכות הטיפול המסור שלך נכנסתי להריון מטיפול IVF ראשון ולפני שנה ילדתי תאומים,בן ובת מופלאים.

תודה שהחזרת אותי לדרך בבטחה על האדמה שלי אחריי שהכל נשמט.

אני מודה תמיד על ההכרות איתך, באהבה גדולה, ליאור."